O dobrym wpływie zrównoważonego projektowania i ESG na nasz świat

FACILITY

„Zrównoważony rozwój” to termin odmieniany dziś przez wszystkie przypadki. Nie mógł ominąć także rynku projektowego, dla którego stał się synonimem budowania przestrzeni przyjaznej dla wszystkich, bez względu na różnice między nami. O wyzwaniach płynących z założeń ESG dla branży architektonicznej, szansach z nimi związanych, a także kulturze zrównoważonego projektowania rozmawiamy z architektem Konradem Krusiewiczem, założycielem pracowni The Design Group (TDG).

Co tak naprawdę oznacza „zrównoważone projektowanie”? Jak mógłby Pan opisać i wyjaśnić to pojęcie? Jak to się stało, że postanowił Pan skupić się w swojej pracowni na podejściu określanym mianem zrównoważonego projektowania?
W tym przypadku zadziałała zwykła obserwacja. Widzieliśmy, jak dużo projektów robimy, jak dużo rzeczy robi nasz rynek, jak dużo pochłaniamy materiałów, jak duże są wolumeny zaangażowanych do tego produktów. Zupełnie naturalnie zrodziła się w nas potrzeba bycia odpowiedzialnym za to, z czego to wszystko jest wykonywane i w jaki sposób. Mamy oczywiście świadomość, że nie da się tego wyeliminować w stu procentach. Ale w mojej ocenie i ocenie całego naszego zespołu każdy najmniejszy ruch jest ruchem w dobrym kierunku. Sprawia, że eliminujemy dużo szkodliwych ele...

Czasopismo jest dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • Dostęp do portalu
  • 6 numerów czasopisma w wersji papierowej
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych numerów
  • ... i wiele więcej!

Przypisy